Kiciputek: Instruktorzy życia i architekci sukcesu

poniedziałek, 14 września 2015

Instruktorzy życia i architekci sukcesu


Hej, poznęcamy się dzisiaj trochę nad zjawiskiem life coachingu, co wy na to? Nie wiem jak was, ale mnie straszliwie bawi idea kogoś, kto uczy ludzi osiągania sukcesu na podstawie własnych sukcesów, które odniósł w uczeniu ludzi sukcesu. 

Zanim pojawił się coaching (przynajmniej w mojej świadomości), jego zalążki funkcjonowały już w szemranym biznesie MLM (mulit-level marketing). MLM to inaczej pospolita piramida finansowa - chociaż zaangażowani będą zarzekali się, że to wcale nie jest piramida, tylko drzewko.

Biznes tego typu nie utrzymuje się ze sprzedaży produktów, chociaż znów - będą cię przekonywać, że tak jest. W rzeczywistości jedynym sposobem na zysk jest wciągnięcie jak największej ilości ludzi "pod siebie" (a raczej nad siebie, w końcu to drzewko). Dlatego realnie zarabiają tylko ci, którzy dołączyli najwcześniej. Cała reszta mamiona jest obietnicą fortuny czekającej już, tutaj, za rogiem, za chwilkę. Wystarczy, że wykupią pakiet produktów premium (można kupić podstawowy, ale daj spokój, nikt cię wtedy nie uzna za poważnego biznesmena). Na specjalnych szkoleniach firmowych poznają superfajnych ludzi jeżdżących firmowymi mercedesami, obejrzą filmy z superfajnych wycieczek firmowych w Tunezji. Zostaną przekonani, że to wszystko już za chwilę będzie w zasięgu ich ręki, wystarczy, że jeszcze trochę ciężej popracują i jeszcze więcej ludzi wciągną na finansowe drzewko. Po trzech miesiącach dostaną dziesięć złotych wypłaty, rachunek na dwieście za zakupione produkty premium (którymi teraz mają obłożone całe mieszkanie) i nadal większość z nich z całkowitym przekonaniem zapewni cię, że wielka fortuna wciąż czeka na nich za rogiem - po prostu nie pracowali na nią wystarczająco ciężko. 

Takie przekonanie, według którego każdy student-gołodupiec jest już Kulczykiem in spe, wyrosła na naszych oczach w odrębną filozofię życia, której uczą nas tak zwani life coache. 

Co mnie wyjątkowo odrzuca w ludziach dzielących to przekonanie, to idea robienia biznesu dla samego biznesu i mnożenia pieniędzy dla samego mnożenia pieniędzy. Nie zrozumcie mnie źle - pieniądze są spoko i wszyscy ich potrzebujemy. Ale mam jakąś wrodzoną nieufność do ludzi, dla których kasa nie jest środkiem, tylko celem. 

Wspomniana filozofia opiera się w zasadzie na jednym - jeżeli jesteś biedny, to jest twoja wina, bo po prostu za mało chcesz być bogaty. Cała reszta to motywacyjna mowa-trawa, pusty bullshit, który zawstydziłby nawet Paula Coehlo, czy Jasona Hunta. Taki jak tu: 


Albo tutaj: 

Paweł Kielak zapytany o to, co zadziwia go w mężczyznach...Odpowiedział!!!
Bo jesteśmy gotowi dać WSZYSTKO...nie mając NICZEGO!
Nie dając NICZEGO...oczekujemy WSZYSTKIEGO!
Nie WIEMY czego CHCEMY
WIEMY czego Nie CHCEMY
MAMY to czego Nie CHCEMY
CHCEMY to czego Nie MAMY!
Żyjemy w pewnym ciągłym PARADOKSIE ISTNIENIA, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!
W poszukiwaniu KOBIETY!
SZUKAMY nie wiedząc CZEGO CHCEMY?!...To Nie ZNAJDUJEMY!
Nie wiedząc CZEGO CHCEMY, Przestajemy SZUKAĆ....A właśnie wtedy DOSTAJEMY to czego, nie wiemy CZY CHCEMY!
MAJĄC to co DOSTALIŚMY nie WIEDZĄC czy właśnie to jest tym CZEGO CHCEMY...SZUKAMY dalej WCIĄŻ nie zadając sobie pytania KIM JEST TA JEDYNA, której CHCEMY!
Staramy się PRZED i NA starcie!
Przestajemy W TRAKCIE!
Rozumiemy PO fakcie, gdy jest już ZA PÓŹNO!
ZA WCZEŚNIE...nie DOCENIAMY, tego co MAMY
Rozumiejąc to, że DOCENIAMY, gdy już nie MAMY Emotikon frown
Często!
Tak jak dajemy KWITNĄĆ, dajemy również USYCHAĆ...
Tak jak dajemy MIŁOŚĆ, dajemy również NIENAWIŚĆ...
Tak jak szybko potrafimy się ZŁĄCZYĆ, tak również się ROZDZIELIĆ...
Rodzimy się w ZALEŻNOŚCI!
żyjąc w NIEŚWIADOMOŚCI!
że dążymy do WSPÓŁZALEŻNOŚCI!
pozostając w ślepej chęci NIEZALEŻNOŚCI!
umrzemy w SAMOTNOŚCI!!!
Żyjemy, żeby NIE ponieść PORAŻKI...
Ponosimy PORAŻKĘ...za Życia!!! tak naprawdę NIE ŻYJĄC PEŁNIĄ ŻYCIA z tą jedyną właśnie we współzależności 

Poruszające, prawda? Jak poezja naskrobna na marginesie zeszytu egzaltowanego gimnazjalisty. 

Znam takich ludzi "nastawionych na sukces", takich właśnie wspomnianych Kulczyków in spe. I wiecie co? Większość z nich to bezrobotni lub studenci na śmieciówkach, bez pieniędzy i bez osiągnięć. Ludzie, którzy dali sobie wmówić, że nie ma sensu walczyć o godne traktowanie, bo już za chwilę staną się miliarderami i żaden z obecnych problemów nie będzie ich dotyczyć. Że dzieli ich od tej przyszłości tylko jeden startup, jeden zmyślny przekręt (bo przecież nie ciężka i uczciwa praca - ona jest dla frajerów na etacie). 

Znam też ludzi, których życie obrodziło w prawdziwe sukcesy. I z obserwacji tych ludzi mogę wymienić wam pewne składniki sukcesu:

- dużo szczęścia
- dużo ciężkiej, ciężkiej pracy

a najczęściej:

- kombinacja tych obu. 

To pewne, że ciężka praca przybliża wymarzony cel. Ale jest też bardziej niż pewne, że można pracować ciężko i mimo tego ponieść porażkę. Życie takie po prostu jest, niestety i musimy radzić sobie z tą świadomością. Słusznie pisał w swoim felietonie Wojciech Orliński, że szkodliwe jest programowanie ludzi już od dziecka na wielki i spektakularny sukces. Większość z nas nic w życiu spektakularnego nie zrobi i nie ma w tym nic złego. Źródła satysfakcji z życia są dużo bardziej zróżnicowane. 

Ja, na przykład, uważam się za osobę względnie szczęśliwą, mam jakieś relatywnie niezłe osiągnięcia. I chociaż faktycznie dużo pracuję, to byłabym głupia i zarozumiała twierdząc, że niczego nie zawdzięczam po prostu szczęściu. Miałam dobry start w życie, świetne warunki do nauki, wspierających bliskich, dobre zdrowie - jako jedna z niewielu znanych mi osób z mojego pokolenia uniknęłam depresji, nerwicy, przewlekłych chorób czy osobistych tragedii. Tylko dzięki tym czynnikom miałam czas i możliwości, które odpowiednio wykorzystałam. 

A i tak zdaję sobie sprawę, że to wcale nie jest najlepsze, co można zrobić ze swoim życiem. W czasie, kiedy ja pracowałam nad swoimi umiejętnościami, inni podróżowali autostopem po świecie, czytali mnóstwo wartościowych książek, zakładali rodziny, uczyli się, zarabiali na życie. 

To wszystko są wartościowe sposoby na wypełnienie czymś tej krótkiej wycieczki pomiędzy jedną a drugą nicością.PS: Polecam ciekawy profil na ten temat.127 komentarzy:

 1. Trochę szczęścia w życiu na pewno się przydaje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

   APLIKUJ TERAZ:

      Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

   Podpisano
   DR Garcia Benson.
   Menedżer.
   Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

   Usuń
  2. Hello Everybody,
   My name is Ahmad Asnul Brunei, I contacted Mr Osman Loan Firm for a business loan amount of $250,000, Then i was told about the step of approving my requested loan amount, after taking the risk again because i was so much desperate of setting up a business to my greatest surprise, the loan amount was credited to my bank account within 24 banking hours without any stress of getting my loan. I was surprise because i was first fall a victim of scam! If you are interested of securing any loan amount & you are located in any country, I'll advise you can contact Mr Osman Loan Firm via email osmanloanserves@gmail.com

   LOAN APPLICATION INFORMATION FORM
   First name......
   Middle name.....
   2) Gender:.........
   3) Loan Amount Needed:.........
   4) Loan Duration:.........
   5) Country:.........
   6) Home Address:.........
   7) Mobile Number:.........
   8) Email address..........
   9) Monthly Income:.....................
   10) Occupation:...........................
   11)Which site did you here about us.....................
   Thanks and Best Regards.
   Derek Email osmanloanserves@gmail.com

   Usuń
 2. Jak się uprzesz i odpowiednio zmotywujesz to możesz osiągnąć wszystko! Oczywiście jeśli masz rodziców, których stać na utrzymanie ciebie podczas bezpłatnego stażu w Genewie, Londynie lub NY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

   APLIKUJ TERAZ:

      Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

   Podpisano
   DR Garcia Benson.
   Menedżer.
   Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

   Usuń
 3. tym razem trudno mi to przyznać, ale nie można się z Tobą nie zgodzić

  OdpowiedzUsuń
 4. Psssst. Masz "mulit" zamiast "multi" :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

   APLIKUJ TERAZ:

      Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

   Podpisano
   DR Garcia Benson.
   Menedżer.
   Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

   Usuń
 5. Miałam takiego szefa, którego ulubionym powiedzeniem było "sky is the limit" - nic mnie tak nie doprowadzało do szewskiej pasji jak właśnie to określenie. Ponieważ doskonale sobie zdawałam sprawę, że wiele rzeczy jednak mnie ogranicza, szczególnie w tej pracy, której się podjęłam. Po pierwsze ogranicza mnie klient i jego wizja. Klient i jego budżet. Moje własne umiejętności oraz zdolności współpracowników. Mój własny szef, który musi coś zaakceptować. Nienawidzę jak ktoś usiłuje wmówić ludziom naokoło, ze nic ich nie powstrzymuje, zamiast uświadamiać, że tak, są przeszkody ale nauczymy się je pokonywać. Bo czegoś takiego nie ma w tym współczesnym couchingu. Mam wrażenie, że mamy w tym świecie dwie skrajności - jedna, to jak rodzice wmawiając (często nieświadomie) swoim dzieciom, ze jednak się do niczego nie nadają ("Zostaw brat/siostra zrobi to lepiej), z drugiej zaś bandę mówców motywacyjnych usiłujących uświadomić wszystkich naokoło, że każdy potrafi wszystko, tylko musi w siebie uwierzyć.
  Skye is a limit my ass.
  I żeby mnie źle nie zrozumieć - nie jestem przeciwniczką idei ciężkiej pracy i wiem, że ona prowadzi do sukcesu. Też jestem jednocześnie całkowicie świadoma pierwiastka szczęścia, bo ono zawsze się przydaje. Jedni dostają swoje 5 minut wcześniej, inni później. Ale nie lubię też porównywania ludzi w sposób "tobie było łatwiej odnieść sukces bo rodzice fundnęli ci studia/kursy/staż/itd" - no i co z tego? Każdy rodzic chce jak najlepiej i naprawdę głupie by było nie korzystać z pomocy, która się przyda. Tylko zaznaczmy, ze nawet ci, co mają lepszy start w życiu nie muszą wcale sukcesu osiągnąć, bo mogą, najzwyczajniej w świecie, źle wykorzystywać okazję. Pieniądze nie kupią, mimo wszystko samozaparcia.
  No, podsumowując, może zamiast wmawiać ludziom, ze potrafią wszystko, może zaczniemy ich uczyć jak wykorzystywać okazje i jak nad nimi pracować. Bo to całe MLM wmawia, że sukces do ciebie przyjdzie tak czy inaczej. Nope.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "każdy rodzic chce jak najlepiej i naprawdę głupie by było nie korzystać z pomocy,"

   Ja tę narrację o tym kto jaki miał start w życiu rozumiem nie w ten sposób, że chodzi o to żeby wypominać osobom które urodziły się w dobrych warunkach to, że ich sukces jest mniej warty, tylko w taki, że fajnie byłoby jakby inni też mieli takie możliwości jak oni i też mieli szanse odnosić sukcesy.
   Więc nie powinno się tu w żadnym wypadku wymuszać na kimś kto urodził się w dobrej sytuacji poczucia winy. Co nie znaczy że takie osoby nie powinny mieć poczucia obowiązku wobec reszty, która takiego szczęścia nie miała.

   Usuń
  2. Tylko na czym powinno to poczucie obowiązku polegać?

   Usuń
  3. Na płaceniu podatków. To tak na dobry początek.

   Usuń
  4. Tylko o ile się nie mylę, to podatki płaci każdy w swoim codziennym życiu.

   Usuń
  5. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

   APLIKUJ TERAZ:

      Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

   Podpisano
   DR Garcia Benson.
   Menedżer.
   Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

   Usuń
 6. Coaching jeszcze parę lat temu był całkiem sensowny - uczono wtedy np. umiejętności zarządzania czasem czy odkrywania własnych zainteresowań. Cała praca leżała po twojej stronie - coache byli tylko dla bogatych, by za rączkę nauczyć ich życia. Potem nastąpił boom i pojawiło się pięćset różnych szkół uczących choachingu, z których powychodziły tysiące choachy, którzy (w przeciwieństwie do tych pierwszych, czyli guru dziedziny) jedyne co w życiu osiągnęli to skończenie wyżej wymienionej szkoły.
  Żaden ze znanych mi guru nigdy nie radził zarabiania dla zarabiania - chodziło o brak strachu o przetrwanie plus zdobywanie nowych doświadczeń (np. podróże).

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja trochę z innej beczki...

  Nie byłam w stanie przeczytać tego tekstu Pawła Kielaka. Oczy wysiadły mi przy trzeciej... hm... zwrotce (?). Mógłby część swojej prezesowskiej wypłaty przeznaczyć na jakiś kurs poprawnej polszczyzny, wydaje mi się, że pozytywnie wpłynęłoby to na jego imidż profesjonalnego człowieka sukcesu... Chociaż patrząc na to, co wrzuca na FB, to chyba już stracony przypadek.

  I szczerze mówiąc, gdyby ten pan próbowałby mnie kiedykolwiek nauczyć, jak mam odnieść sukces w swoim życiu, uciekłabym w popłochu - zwyczajnie nie ufam analfabetom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

   APLIKUJ TERAZ:

      Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

   Podpisano
   DR Garcia Benson.
   Menedżer.
   Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

   Usuń
 8. Na drodze ku sukcesu doszedłem do wniosku, że jeżeli autor czegokolwiek przypadkowe słowa pisze wersalikami, to jej/ jego opinie można ze spokojem uznać za podejrzane.
  Nadużywanie wykrzykników też się kwalifikuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wrażenie, że bardzo po łebkach zgłębiałaś temat coachingu, Kiciputku. A może ja po prostu zetknęłam się z jakimś innym? W każdym razie, life coaching skupia się nie na sukcesie zawodowym, a na odnalezieniu szczęścia w życiu właśnie. Na podążaniu za marzeniami, na odnalezieniu się w rzeczywistości, która podobno każe nam pędzić, szczęście i cieszenie się życiem odkłada się ciągle na później. Ten "mój" coaching uczy, by skupić się na swoich marzeniach, zamiast na sukcesie. Krótka wprawka do niego, którą polecam każdemu, który się w życiu zagubił i nie wie, co ze sobą dalej zrobić, to wykład w ramach TES life coacha Jacka Walkiewicza: https://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4 .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja już wolę zaciągnąć rady u psychoterapeuty, jeśli nie umiem odszukać szczęścia w swoim życiu (co często jest alarmujące)

   Usuń
  2. Udzielić ci rady to może przyjaciółka albo wróżka, natomiast psychoterapia to długotrwały proces zaglądania do wnętrza siebie, do swojej przeszłości, często rozdrapywania starych ran. I nie każdy, kto się nie umie odnaleźć, tego potrzebuje, bo poznać siebie, swoje pragnienia i możliwości można nie tylko grzebiąc tak głęboko w psychice.

   Usuń
 10. To, o czym piszesz, to business coaching, nie life coaching. Ten pierwszy faktycznie bywa szemrany, kręci się wokół pieniędzy i (zawodowych) sukcesów. A drugi za to wcale taki być nie musi. No i właśnie, jeszcze ci mówcy motywacyjni (szarlatany), którzy też są jeszcze innym zjawiskiem i starają się wmówić swoim słuchaczom: "Wasze możliwości są nieograniczone, a żeby się o tym przekonać, zapraszam do zakupu pakieciku video za 300zł!" W każdym razie istnieją life coachowie, których celem jest po prostu pomoc - pomoc w odkryciu, czego ten drugi człowiek tak naprawdę chce (albo czego nie chce) i wspieranie go w realizacji jego planów. W takiej relacji definicja sukcesu staje się już spersonalizowana i nie musi krążyć wokół pieniądza; może to być cokolwiek. Są osoby, które po doświadczeniu takich właśnie sesji coachingowych stwierdzają, że powinny być one refundowane przez NFZ. Dobry coaching nie jest zły :)
  PS Sporo osób postrzega coaching jako taki dosyć lukratywny zawodzik, a żeby za coacha się podawać papiórków nie potrzeba, no to czemu by się tak nie przedstawiać i kasy nie trzepać (a inni znowu papiórki mają, ale też chodzi im tylko o kasę). A potem ludzie mają o tym - bądź, co bądź - zawodzie mylne pojęcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie!!! Life coach to ktoś pomiędzy terapeutą light a filozofem ;)
   Dla niektórych próba refleksji nad własnymi wartościami to i tak "bzdury", ale jeśli ktoś się czasem nad sobą zastanawia, to coach jako wsparcie świetnie się przydaje. Więc oddzielmy, bardzo wszystkich proszę, takich, dla których cudze rozterki są jedynie pomysłem na biznes od tych, którzy są zafascynowani człowiekiem jako zjawiskiem...

   Usuń
 11. "Co mnie wyjątkowo odrzuca w ludziach dzielących to przekonanie, to idea robienia biznesu dla samego biznesu i mnożenia pieniędzy dla samego mnożenia pieniędzy."

  O to to! W Polsce mamy mnogość takich chujowych biznesików niemających żadnego sensu i racji bytu, zakładanych przez ludzi którzy się do tego nie nadają, bo uwierzyli kiedy im mówiono że trzeba robić biznesy i odnosić sukcesy. A potem zapierdalają po 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, zarabiają grosze i nie mogą się z tego łatwo wycofać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I do tego przekonanie, że siedzenie w domu i nicnierobienie jest takie straszne fajne.

   Usuń
  2. Co ma piernik do wiatraka Magdalaena ? Oni mają przekonanie, że kto nie ma biznesu to jest nierobem. Zwłaszcza górnik albo pielęgniarka. A no i omal nie zapomniałabym, za wszelkie niepowodzenia w ich biznesie odpowiada ZUS, urzędnik, przepisy itp. Bo oni są urodzonymi olbrzymami, spryciarzami jak nauczyli na kursie/napisali w poradniku.

   Usuń
 12. Spoko, ale mogłaś jakoś te cytaty pełne mowy sukcesu jakoś ocenzurować, od tego oczy bolą. Mój znajomy ostatnio ma ciśnienie na coachowanie ludzi sukcesu (biznesu), a ma do tego świetną bazę doświadczeń, utopił dwa biznesy i otoczenie w długach.

  Rozumiem, że sama idea coachingu nie jest zła (szkoda tylko, że tak uparcie nazywamy to po ang.), fajnie jest pogadać z kimś, kto ma pewne podstawy z zakresu psychologii, potrafi wytłumaczyć skąd i do czego prowadzą pewne procesy myślowe, nuta autosugestii też bywa pomocna, ale tłoczenie do głowy oklepanych frazesów nie ma z tym mitycznym sukcesem nic wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo sensowny wpis! Mnie też wkurzają takie nieprawdziwe formułki dotyczące funkcjonowania świata, szczególnie te przeceniające ludzkie możliwości. Jakiś czas temu pewna dietetyczna kouczyni obraziła się, jak wirtualnie zaproponowałam że skoro "wszystko jest możliwe" to może poradzi mi jak zregenerować sobie wycięty woreczek żółciowy.
  I tak samo jest ze tymi wszystkimi planami realizacji marzeń - chcesz otworzyć kawiarnię - spoko, ale jakoś nigdy nie ma przykładów marzeń dotyczących zdrowia czy choćby innych zawodów. Ciągle czekam na wyznanie kogoś, kto przez 20 lat prowadził własną knajpkę, ale koło 40 zaczął marzyć o pracy urzędniczki ze skarbówki, która o 16:00 ma wolne i regularnie dostaje pensję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Woreczek ci nie odrósł bo nie chciałaś tego wystarczająco mocno

   Usuń
  2. Po co ci pęcherzyk, przynajmniej cię nie boli :(

   Usuń
 14. Kiciputku, ja Cię błagam...
  Uwielbiam Twojego bloga. Uważam Cię za inteligentną kobietę o świetnym humorze i niecodziennej umiejętności analizy treści, jakimi rzyga do nas współczesny świat (albo pop-świat). I apelując do tych cech Cię proszę: NIE NAZYWAJ coachingiem tego, co nim nie jest, czyli AMERYKAŃSKIEJ GADKI MOTYWACYJNEJ! Wybaczcie wszyscy, ja na co dzień nie nadużywam capslocka, ale mnie przerwało... Coaching (prawdziwy) jest czymś zupełnie innym: uczy akceptacji siebie i poruszania się we własnej skórze tak, abyśmy byli szczęśliwsi... wiem, co mówię, bo się tego uczę, głównie dlatego, że mi samej się przydaje. Pewne techniki coachingowe pomogły mi np. przeżyć żałobę... w sposób zdrowy i pełny, ale nie destrukcyjny. Coach jest towarzyszem w zmianie, wsparciem dlarozwoju osobistego, ale nie w kontekście "żebym więcej zarabiał i odniósł sukcesy, dużo sukcesów, bo jestem zwycienzcom", ale "jestem, jaki jestem, osiągnę tyle, ile mogę, i będzie mi z tym dobrze". Tak w skrócie. Pseudofachowcy po ellerningowych kursach weekendowych to nie są prawdziwi coache. Ten wpis to jakby po wizycie u homeopaty obrazić się na chirurgów...

  OdpowiedzUsuń
 15. Prawda jest taka, że już od jakiegoś czasu działa system wmawiania młodym ludziom, żeby byli ambitni i coś w życiu 'osiągnęli', a najczęściej te 'osiągnięcia' dotyczą tylko pracy lub wysokich zarobków. Później tworzy się wyścig szczurów o nieco więcej grosza lub wyższą pozycję, bo 'trzeba być kimś i więcej zarobić'. Zapewne taki model jest bardzo opłacalny dla firm i korporacji, gdzie wmawia się ludziom, by byli jak najbardziej produktywni, a ludzie zamiast cieszyć się życiem i korzystać z niego, dostosowują się do tego modelu. Potrafią pracować przez całe dnie, byle tylko więcej pieniędzy uciułać, o wiele więcej niż tak naprawdę potrzeba, a później żałują, że zmarnowali ileś lat na pracę. Dlatego nie dziwię się, że ci biznesowi coacherzy są tacy modni ostatnio, ale do tej pory śmieszy mnie fakt, że takim coacherem najczęściej zostaje osoba, która sama nie wie, co w życiu robić i postanawia (pomóc) ukierunkować innych. :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak dla mnie cały ten coaching to pitu pitu rodem z Coelho albo wciskanie banałów - woda jest mokra. Zajrzyjcie sobie Smutni Trenerzy Rozwoju... albo poczytajce http://natemat.pl/151541,coaching-to-ruch-antyszczepionkowy-sfery-mentalnej-rozmowa-z-zalozycielem-fanpage-a-zdelegalizowac-coaching-i-rozwoj-osobisty A trenerzy czy tam autorzy poradników "Zostań milionerem w trzy dni" zarabiają sobie na ludzkiej naiwność. W coachingu panuje popsychologia, a nawet pseudopsychologia. Nie ma ograniczeń do wykształcenia, wiedzy i trenerem może zostać pan Stasiek co nauczy przewidywania wyników Lotto telepatią. Ludzie szukają sposobów na sukces podobnych do diety-cud. Plus mamy prokapitalistyczne ukąszenie, że od pucybuta do milionera, każdemu się uda - a komu się nie udaje to jest jego wina. Za tym idzie pogarda dla biednych i wykluczonych - sami sobie winni, nieroby.

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej, ale ja chodziłam na couching do psychiatry i było całkiem fajnie. Trochę się ogarnęłam, poukładałam sobie niektóre sprawy i szczerze żałowałam, kiedy skończyły mi się fundusze na kontynuowanie wizyt.
  Faktycznie lepiej byłoby zaznaczyć, że są różne opcje (u mnie nie było mowy o sukcesie czy byznesach, raczej o rozwoju, nieradzeniu sobie ze stresem i takich tam).

  A nastawienie na pieniądze jest straszne, kumpla spotkałam: masz mieszkanie? A samochód? A gdzie byłaś na wakacjach? No widzisz, a ja w Tajlandii z żoną, teraz zmieniamy meble w mieszkaniu. A ty co taki stypendoid, nie czas wydorośleć? Obraził się, jak powiedziałam zgodnie z prawdą, że moim rodzice mają kredyt do spłacenia i raczej nie sfinansują mi życia z Ikei. Chamsko, bo to żaden wstyd korzystać z pomocy rodziny, ale do diabła, niech nie wciska kitu, że dwa lata po studiach stać go na nowe mieszkanie, nowy samochód i wycieczki. Bo nie stać, przypadkiem wiem ile zarabiają :) Po cholerę musi się dowartościowywać, skończył trudne studia, ma fajną żonę, jest zdrowy, życie przed nim.

  OdpowiedzUsuń
 18. w latach 90-tych pojawiły się w Polsce przedsięwzięcia typu Amway... zaintrygowany poszedłem na spotkanie i postanowiłem na próbę w to wejść... rzecz jasna już od pierwszego dnia zamiast szukać klientów na produkty, skupiłem się na szukaniu ludzi, którzy będą to robić za mnie, czyli montować własny kawałek fraktala... drugiego dnia po spotkaniu zadzwoniła do mnie tzw. "sponsorka" pytając o postępy... za nic nie mogło do niej dotrzeć, że niecałe dwie doby to ciut za mało na jakieś postępy, że w życiu robi się jeszcze ileś innych czynności, jak jedzenie, defekacja, mizianie się z panienką czy pójście z kotem do weta, równie ważnych, a być może bardziej, niż robienie owego Amway, cokolwiek to robienie miało by znaczyć... sponsorka była jednak nieugięta w swoim zapale motywowania mnie, bym pozwolił kotu umrzeć, panience odejść ode mnie, umarł od kamieni kałowych lub z głodu... uderzyła mocnym pytaniem "chyba chcesz być bogatym?"... ta tania psychologia mocno mnie ubawiła, ale dokonałem szybkiej autoanalizy i odpowiedziałem "nie, nie chcę być bogatym"... i tak się zakończyła moja błyskawiczna kariera w projekcie Amway...

  OdpowiedzUsuń
 19. Autorko, szkoda, że nie przygotowujesz się do tematu, o którym zamierzasz pisać. Marketing wielopoziomowy niewiele ma wspólnego z coachingiem.
  "Nie wiem jak was, ale mnie straszliwie bawi idea kogoś, kto uczy ludzi osiągania sukcesu na podstawie własnych sukcesów, które odniósł w uczeniu ludzi sukcesu" - jeżeli chcesz się skutecznie znęcać nad "zjawiskiem" life coachingu (a jest nad czym, zaręczam), to zapoznaj się przynajmniej z jego definicją.

  Domyślam się, że niełatwo jest tworzyć jednocześnie wysokiej jakości obrazki i teksty. Może warto się skupić na jednym? ;) Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Biznesowy coaching to pseudopsychologia jako metoda osiągnięcia bogactwa, zaś life coaching to... pseudopsychologia jako metoda osiągnięcia szczęścia. Tak czy siak, to połączenia starych, znanych metod o otoczki marketingowej.

  OdpowiedzUsuń
 21. WYJDŹ DO LUDZI
  WEŹ SIĘ ZA SIEBIE
  PRZESTAŃ BYĆ SMUTNA
  WYGRAJ W ŻYCIE
  dlaczego nie zastosujesz się do takich prostych rad? przecież każdy tak może, widocznie za mało się starasz

  aha, załóż firmę yeah bunny nierobie xD

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy potrzebujesz Pilna Pożyczka? Dajemy pożyczki dla zainteresowanych osób
  którzy poszukują kredytu w dobrej wierze i trosce o 3%. Czy na poważnie w potrzebie
  pilna pożyczka? to jesteś we właściwym miejscu. Dajemy biznes
  kredytu, pożyczki osobiste, kredyt Xmas, o kontakt na życzenie kredytu do swoich
  popyt i wyruszył z problemem finansowym. skontaktuj się z nami poprzez e-mail:
  HARRYSMITH00003@GMAIL.COM

  Dzięki oczekując na odpowiedź.
  HARRY SMITH Pożyczka

  OdpowiedzUsuń
 23. ZAPRASZAM!!!!!!!!http://najlepsza-historia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Cześć wszystkim,

  Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją Dobre roboczej,
  Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz pożyczki awaryjne z renomowanej firmy,
  dobrych warunków i stosunków pracy, a następnie
  należy skontaktować się z nami, jak oferujemy kredyty na
  przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
  będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z
  przez e-mail: millerporter102@yahoo.com lub
  +2348136145452

  Imię:
  Wiek:
  Płeć:
  Telefon:
  Kraj:
  Miesięczny dochód:
  Kwota pożyczki Potrzebny:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu:
  E-mail:

  I czekać na szybką reakcję
  Pan Miller Porter

  OdpowiedzUsuń
 25. Cześć wszystkim,

  Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją Dobre roboczej,
  Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz pożyczki awaryjne z renomowanej firmy,
  dobrych warunków i stosunków pracy, a następnie
  należy skontaktować się z nami, jak oferujemy kredyty na
  przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
  będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z
  przez e-mail: millerporter102@yahoo.com lub
  +2348136145452

  I czekać na szybką reakcję
  Pan Miller Porter

  OdpowiedzUsuń
 26. Zeznania w sprawie jak mam pożyczkę zmienić życie mojej rodziny Nazywam się Babara Curtney. Mieszkam w USA na Florydzie i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? Mówiłem mój własny, że każdy kredytodawca kredytu, która może zmienić moje życie i mojej rodziny, odniosę się każdą osobę, która szuka pożyczki do nich. Dali szczęście dla mnie i mojej rodziny, byłem w potrzebie pożyczki w wysokości $ 450, aby rozpocząć swoje życie na całym jak wdowa z 3 dzieci mam na myśli to uczciwe i Bóg obawiając firmy kredytowej pożyczki online, które pomogły mi pożyczki w wysokości $ 450 , Dolar, one są rzeczywiście Bóg obawiając Ludzie, pracujący z renomowanej firmy kredytowej. Jestem bardzo szczęśliwy, mam kredyt z Maris Smith domu pożyczki .Jeśli jesteś w potrzebie pożyczki i jesteś w 100% pewien spłacić kredytu skontaktuj Teraz poprzez e-mail kontaktu poprzez E_mail: {mrsmarissmithloanhome@hotmail.com}

  OdpowiedzUsuń
 27. Uwaga !!! Oferta pożyczki

  jestem Pan Rashide Abdulahi prywatne pożyczki pożyczkodawcy. daje nam się wszelkiego rodzaju pożyczki, dajemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3% i dobrych warunków pracy, jeśli potrzebujesz pożyczki dla biznesu lub opłacać rachunki wtedy zaleca się kontakt w celu świadczymy jakości usługi, które sprawią, że jesteś zadowolony. e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

  Usługi w zakresie kredytów znajdą:
  ================================
  * Kredyty komercyjne.
  *Pożyczki osobiste.
  * Biznes Pożyczki.
  * Inwestycje Pożyczki.
  * Rozwój pożyczek.
  * Pozyskiwanie pożyczek.
  * Kredyty budowlane.
  * Biznes Pożyczki i wiele innych:

  świadczymy wszelkiego rodzaju pożyczki w dobrych usługach, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
  Dzięki
  Pan Rashide

  OdpowiedzUsuń
 28. Uwaga! Uwaga!! Uwaga!!! ,

  Dr Paul firma pożyczki John doszła do udzielania pożyczek prywatnych, komercyjnych i osobowych z bardzo niskich stóp procentowych rocznie tak niskie, jak 2% w ciągu 1 roku do 55 lat spłaty okres trwania do każdej części świata.

  Dajemy pożyczki w przedziale od 2.000 $ do $ 50.000.000. Nasze kredyty są ubezpieczone maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dr Paul John jest jednym z wiodących dostawców usług internetowych finansowania.

  Jeśli potrzebujesz kredyt konsolidacyjny, mamy wiele elastycznych planów na naszym panelu kredytowej, aby dać Ci equity release w domu. Możemy nawet pomóc w finansach przedsiębiorstw!

  Zainteresowane osoby prosimy o mailowy:

  Kredytodawcy Nazwa: Dr John Paul
  Kredytodawcy Email: dr.paulloanlender@hotmail.com

  INFORMACJE EMITENTA

  Nazwa:
  Kraj:
  Numer faksu:
  Numer osobisty:
  Zawód:
  Seks:
  Wymagana ilosć:
  Czas trwania kredytu:
  Miesięczny przychód:

  pozdrowienia
  Dr Paul John
  Online reklamodawcy ..

  OdpowiedzUsuń
 29. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. CZY TRZEBA pożyczyć pieniądze na spłatę rachunków lub do innych rzeczy kontakt poprzez: mrsladykimberlyloanlender.usa@gmail.com~~HEAD=pobj aby uzyskać więcej informacji.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzień dobry Jestem Pani (Annia Vicky) z United stanem Ameryki, zatrzymałem się w Alabamie, a mam zerwała działalność, aż znalazłem ten e-mail firmy, która pomoże mi zdobyć kredyt dla biznesu ,, a teraz chcę Wykorzystaliśmy ten krótki pożywkę pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, pożyczki dla mnie bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia, i pożyczki 500,000USD od firmy, aby zapisać swój biznes i wiele więcej, widziałem swoją pocztę w internecie, każdy zawsze dać świadectwo tego, co zrobili, więc szybko skontaktował się z nimi i wszyscy oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane do moich 24godz konta później, było zaskoczeniem i czuć się zadowoleni, teraz mam już standardowego środka kontroli biznesowych, które pomogą ja teraz będę doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować w diamondloancompany00@gmail.com~~HEAD=pobj jej bardzo dobre spółce i wiem, że będą one od razu ci pomóc .. Poniżej jest ich pożyczki zachęcające słowa. Dla kredytu kredytodawcy Czy jesteś finansowo w dół i potrzebujesz kredytu? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę kredytów i długów? Czy trzeba finansować założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki do realizacji dużych projektów? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania różnych innych procesów? Kontakt email: diamondloancompany00@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Potrzebujesz kredytu? Jeśli tak, wynajęliśmy na niskie oferty oprocentowanie 2% i bez kontroli kredytowej, oferujemy pożyczki osobiste, konsolidacja długu, kapitału podwyższonego ryzyka, kredytów biznesowych, edukacyjnych pożyczek, kredytów lub "pożyczki dla jakiegokolwiek powodu. jednak nasza metoda pozwala okazją do wyjaśnienia żądaną kwotę kredytu i nie może pozwolić sobie czas do deniel.cavenee.investment@outlook.com.

  To daje realną szansę do niezbędnych zasobów! Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj deniel.cavenee.investment@outlook.com ...
  pozdrowienia

  Deniel Cavenee C.E.O.
  Deniel inwestycje Cavenee
  E-mail: deniel.cavenee.investment@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Cześć,

  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub jesteś znalezienie to trudne do uzyskania kredytu obrotowego z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com dla Biblia mówi "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu oczekując

  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Cześć,

  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub jesteś znalezienie to trudne do uzyskania kredytu obrotowego z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com dla Biblia mówi "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu oczekując

  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

 36. Good Day All Of You Jestem Henry Clark, renomowanej, uzasadnione i
  akredytowanym Kredytodawca firmie pieniądze. możemy pożyczyć pieniądze osobom
  w wysokości 3%,

  Czy masz złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki? My
  chcesz używać tego medium poinformować, że czynią Niezawodne
  beneficjent pomocy, jak chętnie zaoferować pożyczkę. Nie
  kredytowej sprawdzić, 100% gwarantowana.

  EMAIL: henryclark033@gmail.com

  Wnioskodawca rozpocznie spłatę kredytu 6 miesięcy po pożyczka została
  przeniesiona do niego / niej. Niezastosowanie się do zwrotu pożyczki w
  tym Przewidywana data / czas działania prawne zostaną natychmiast
  podjęte przeciwko skarżącemu przez naszego pełnomocnika. Wnioskodawca,
  który jest w stanie sprostać ze spłatą otrzyma 1 miesiąc raczej jako
  okres karencji, zanim zostaną podjęte działania prawne. Dane
  szczegółowe: Kredytobiorca musi dostarczyć
  albo jedną z następujących czynności: licencja -A Driver jest,
  międzynarodowy paszport lub ważny dowód tożsamości noszącym jego / jej
  imienia. Wymagane jest wypełnienie poniższego formularza, zanim
  będziemy mogli przystąpić do kredytu

  Pełne imię i nazwisko:.........
  SEKS..........
  Adres kontaktowy:.........
  Telefon:.........
  Kraj:.........
  Kwota potrzebna jako pożyczki: .........
  Kredyt Czas trwania: .........
  Roczny dochód:.........
  Zawód:.........

  pozdrowienia

  Henry Clark
  EMAIL: henryclark033@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status związku ……………………………
  Kwota kredytu potrzebne .....................................
  Trwanie.................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorganfunding@gmail.com
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 38. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status związku ……………………………
  Kwota kredytu potrzebne .....................................
  Trwanie.................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: onlinefunding01@gmail.com
  www: cynthiamorganfunding@gmail.com
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 39. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com


  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorgansfunding.com.ng
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 40. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com


  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorgansfunding.com.ng
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 41. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

  APLIKUJ TERAZ:

     Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

  Podpisano
  DR Garcia Benson.
  Menedżer.
  Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 42. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od € 5,000.00 do € 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorgansfunding.com.ng

  OdpowiedzUsuń
 45. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od € 5,000.00 do € 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 46. GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

  APLIKUJ TERAZ:

     Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo
  poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my
  zapewnienia kredyt na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firm pożyczki
  poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu
  $ 10,000.00 do zakresu $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że jesteśmy
  dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45
  (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i firmowe
  finansowania, finansowania domu i pożyczek oraz finansowanie nieruchomości, aby pomóc
  poprawić swój biznes i swoje życie, bo to jest nasze zobowiązanie, jeśli ciebie
  są zainteresowani potem trzeba wypełnić formularz poniżej i pożyczki
  powrócić teraz do nas teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.

  Podpisano
  DR Garcia Benson.
  Menedżer.
  Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową:
  guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 47. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam Seekers kredytu,

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.

  Kontakt e-mail: legitfirm@gmail.com

  Czy masz złych kredytów?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?
  Czy trzeba założyć nową firmę?
  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.

  Oferujemy następujące kredyty poniżej;
  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredyty kombinowane
  studentów kredyty
  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.

  1. Pełne nazwy: ----------------
  2. Adres kontaktowy: ----------------
  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------
  4. Czas trwania pożyczki ----------------
  5. Miesięczny dochód: --------------------
  6: Zawód: ----------------------
  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------

  Nazwa firmy: Biały koń CREDIT
  Firma Email legitfirm@gmail.com
  Firma NMLS ID: 315276


  Z poważaniem,
  Petra Hoffmann.

  OdpowiedzUsuń
 49. Złożyć wniosek o pożyczkę szybki i wygodny sposób na zapłacenie rachunków i wznowienie finansowania Twojego projektu przy najtańszej stopie procentowej 3%, aby skontaktować się z nami dzisiaj za pośrednictwem: trustfunds804@outlook.com. Pożyczka musi zaoferować pożyczkę nasze minimum to 1000.00 wybór pożyczania pieniędzy, jestem poświadczone rejestracji i pożyczkodawców Legit, możesz skontaktować się z nami dzisiaj, jeśli jesteś zainteresowany do uzyskania tej pożyczki, skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu pożyczki Ponieważ warunki pożyczki i kwota pożyczki zostaną przeniesione do Ciebie. Potrzebuję twojej pilnej odpowiedzi, jeśli jesteś zainteresowany

  OdpowiedzUsuń
 50. Cześć...

  Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w potrzebach pomocy, na przykład pomoc finansowa. W przypadku trudnoś ci finansowych lub w jakimkolwiek bałaganie finansowym potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz kredytu do Rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miłe interesy, lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się dziś z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com, aby Biblia mówi "" Łukasza 11:10 Wszyscy, którzy Prosi o otrzymanie; Ten, kto szuka odkryć; A tym, którzy pukają, drzwi zostaną otwarte ". Nie pozwól, aby te możliwości przebiegały przez ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Tym bardziej, że to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 51. Hello
  Do you need Financial Assistance?
  Do you seek funds to pay off credits and debts?
  We give out loan with an Interest rate of 1.00%.
  Are you in any kind of financial difficulties? Do you need a loan to clear your debts?
  Are you going to increase your finances? You are a business person who wants to expand his/her
  business.
  Please, contact us for more information: hidayahfactor@gmail.com
  Kindly write us back with the loan information;
  =Name:
  =Amount needed:
  =Duration:
  =Purpose of loan:
  =City/Country:
  =Telephone:
  =How Did You Hear About Us:
  Please, contact us for more information: hidayahfactor@gmail.com
  We are certified, trustworthy, reliable, efficient, fast and dynamic.

  Yours sincerely,
  Mr. Paul Mount
  HIDAYAHFACTOR@GMAIL.COM


  Hello
  Do you need Financial Assistance?
  Do you seek funds to pay off credits and debts?
  We give out loan with an Interest rate of 1.00%.
  Are you in any kind of financial difficulties? Do you need a loan to clear your debts?
  Are you going to increase your finances? You are a business person who wants to expand his/her
  business.
  Please, contact us for more information: hidayahfactor@gmail.com
  Kindly write us back with the loan information;
  =Name:
  =Amount needed:
  =Duration:
  =Purpose of loan:
  =City/Country:
  =Telephone:
  =How Did You Hear About Us:
  Please, contact us for more information: hidayahfactor@gmail.com
  We are certified, trustworthy, reliable, efficient, fast and dynamic.

  Yours sincerely,
  Mr. Paul Mount
  HIDAYAHFACTOR@GMAIL.COM

  OdpowiedzUsuń
 52. Hello Everybody,
  My name is Ahmad Asnul Brunei, I contacted Mr Osman Loan Firm for a business loan amount of $250,000, Then i was told about the step of approving my requested loan amount, after taking the risk again because i was so much desperate of setting up a business to my greatest surprise, the loan amount was credited to my bank account within 24 banking hours without any stress of getting my loan. I was surprise because i was first fall a victim of scam! If you are interested of securing any loan amount & you are located in any country, I'll advise you can contact Mr Osman Loan Firm via email osmanloanserves@gmail.com

  LOAN APPLICATION INFORMATION FORM
  First name......
  Middle name.....
  2) Gender:.........
  3) Loan Amount Needed:.........
  4) Loan Duration:.........
  5) Country:.........
  6) Home Address:.........
  7) Mobile Number:.........
  8) Email address..........
  9) Monthly Income:.....................
  10) Occupation:...........................
  11)Which site did you here about us.....................
  Thanks and Best Regards.
  Derek Email osmanloanserves@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 53. ZAPRASZAMY DO PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.loans2016@gmail.com naszym celem jest zapewnienie Doskonałej Profesjonalnej Usługi.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?.

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, po edukację, po wyjątkowe zakupy

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidujące zadłużenie, pożyczki firmowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki zabezpieczone na zabezpieczenie hipoteczne, pożyczki bez zabezpieczenia, pożyczki hipoteczne, kredyty na wypłaty pożyczki, pożyczki studenckie, kredyty komercyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, Pożyczki na rozwój, pożyczki na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% za nieważność dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki.

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;

  INFORMACJE O BOCZNIE

  1) Pełna nazwa:
  2) Kraj:
  3) adres:
  4) Państwo:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Zawód:
  8) Numer telefonu:
  9) Miesięczny dochód:
  10) Obok Kin:
  11) Kwota kredytu potrzebna:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel pożyczki:
  14) konkretna data, w której potrzebna jest pożyczka:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki.
  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Z poważaniem,
  Pani Patricia Kingsman
  patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Nazywam się Pani Patricia Kingsman Jesteśmy nowym pożyczkodawcą pożyczkodawcy z roku 2017 i chcemy pomóc każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5 000 000,00 zł, a także udzielamy pożyczek w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam e-maila na adres: patriciakingsman.loans2016@gmail.com, tak aby Twoja transakcja pożyczki mogła się odbyć teraz będziesz z twoją pożyczką w ciągu najbliższych 24 godzin jest to szybki transfer i jest bezpieczna bez zwłoki. Tak więc e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com jeśli jesteś zainteresowany

  E-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 56. OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne
  wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu od wakacji, edukacji, do unikalnych zakupów. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: Planowanie biznesowe, Finanse handlowe i inwestycyjne, Nieruchomości i hipoteki, Pożyczki konsolidacyjne, pożyczki firmowe, pożyczki prywatne, kredyty refinansujące w domu z niską stopą procentową w wysokości 2,00% za anulowanie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;
  - Pełne imię:
  - Potrzebna kwota kredytu:
  - Czas trwania kredytu:
  - Cel pożyczki:
  - Miasto / Kraj:
  - Telefon:
  - Jak o nas usłyszałeś:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z poważaniem,
  Pani Patricia król

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 57. Czy potrzebujesz jakiegokolwiek kredytu lub jakiegokolwiek finansowania? Czy nie zapłaciłeś banku? Czy masz płatne konto lub dług? Mamy dobry harmonogram spłat po niskim oprocentowaniu 2%. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z REMY CREDIT REMY.CREDIT1111@GMAIL.COM

  Podczas wypełniania formularza wniosku o kredyt:

  Imię i nazwisko: .........
  Państwo / państwo: ...............
  Ilość: .................
  Okres kredytowania: ........
  Numer telefonu: .....
  Jego praca: .........
  Data urodzenia: .......
  Miesięczne dochody: .......
  Płeć: ..........
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Nazwa firmy: REMY CREDIT
  Adres e-mail firmy: REMY.CREDIT1111@GMAIL.COM
  Whatsapp: +1 (267) 527-9284
  Życzę Ci wszystkiego najlepszego,
  REMY FINK

  OdpowiedzUsuń
 58. Sky World kredīta firma, mēs izsniedzam aizdevumus ar procentu likmi 0f 3%. Skyworldloanfirm@gmail.com
   

  Laba diena sir / ma am.

  Mēs esam privāts uzņēmums, un mēs piedāvājam aizdevumus ar zemām procentu likmēm, nosakot aizdevuma summu, sākot no 100 miljoniem aizdevuma nosacījumu 1000 USD dolāra aizdevuma saņemšanai biznesa attīstībai: konkurētspējas palielināšana mārketingā / uzņēmējdarbībā.

  Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus

  * Personas aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Biznesa aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Konsolidācijas aizdevums
    
  Nav avansa maksas.

  Pateicamies, ka izmantojāt laiku, lai izlasītu šo reklāmu.
  Lai iegūtu plašāku informāciju un informāciju, šodien sūtiet mums e-pastu
  Skyworldloanfirm@gmail.com
  Skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 59. Kredyt wypożyczony, Kredyt samochodowy, Pożyczki dla firm, Hipoteczna strona, Kredyt edukacyjny, Kredyt budowlany .., Hipoteka gospodarcza? Zastosuj teraz Email: monevoloanfunds@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 60. Jak otrzymałem Pożyczoną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (chillwellfinancialhome@gmail.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Sandra Kalniete, jestem z Alabamy w Stanach Zjednoczonych, jestem tutaj, aby potwierdzić, że otrzymałem pożyczkę od pana Chillwell Loans Company {(chillwellfinancialhome@gmail.com)} Odnoszę się do tego, moje świadectwo w Ameryce Południowej, ponieważ słyszałem o ludziach, którzy spadają za niewłaściwą spółkę pożyczkową i podrabiają tam ciężko zarobione pieniądze, po tym, jak złożyłem dwa razy od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj, na tym forum, myślałem, że udzielanie pożyczek było prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie dali mi pożyczki, dopóki znajomy nie przedstawi mnie panu Jamesowi Petersonowi World Loans Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i zrobił to, co obiecał bez jakiejkolwiek formy opóźnienia , Miałem wątpliwości, ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem pana Chilla Well, który naprawdę pomógł mi z moją pożyczką i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców, ale doradziłbym ci, szukając wiarygodnego pożyczkodawcy, aby wypróbować Mr Chillwell Loans Company, jego jest troskliwa i wyrozumiała. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki również lub chcesz uzyskać fundusze na swoje projekty, więc nie wahaj się skontaktować z firmą Mr Chillwell dzisiaj. jego adres e-mail to (chillwellfinancialhome@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 61. Nazywam się janice Albert, mieszkam tu w USA, chcę
  dziękuję panu Johnie Williamowi za pomoc w zdobyciu mojego
  Pożyczka, potrzebowałem pożyczki właśnie dzisiaj natknąłem się
  mu, więc powiedział mi, że w ciągu najbliższych 3 godzin, że ja
  dostanie moją pożyczkę i ku mojemu największemu zaskoczeniu dostałem
  moja pożyczka, a teraz ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi
  i dobrze się z nim skontaktować przez e-mail za pośrednictwem:
  johnloanfirm2@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 62. Nazywam się janice Albert, mieszkam tu w USA, chcę
  dziękuję panu Johnie Williamowi za pomoc w zdobyciu mojego
  Pożyczka, potrzebowałem pożyczki właśnie dzisiaj natknąłem się
  mu, więc powiedział mi, że w ciągu najbliższych 3 godzin, że ja
  dostanie moją pożyczkę i ku mojemu największemu zaskoczeniu dostałem
  moja pożyczka, a teraz ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi
  i dobrze się z nim skontaktować przez e-mail za pośrednictwem:
  johnloanfirm2@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 63. Cześć, nazywam się Sir Addison

  addisonfinancialorporation@gmail.com
  Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Znajdź prawie każdy rodzaj wniosku o pożyczkę i zdobądź swoją
  pieniądze pilnie! Wyślij do nas e-mail: (addisonfinancialorporation@gmail.com) * Kwota nominacji wynosi 500000 $ - 50 000 000 $ * Oprocentowanie 2% * Opcja zwrotu kosztów od 1 do 20 lat. * Wybierz między miesięcznym a rocznym planem płatności. * Warunki elastyczności kredytowej. Napisz do nas dziś, aby uzyskać pomoc finansową, skontaktuj się z nami pod adresem: addisonfinancialorporation@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 64. ZAMIAST PŁATNOŚCI, DOSTAJ PUSTĄ KARTĘ ATMANOWĄ I BOGATY W MNIEJ NIŻ 7 DNI
  Zdobądź 5 500 USD dziennie!

  Zobacz jak to działa
  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu z zaatakowaną kartą Atm?
  Zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  UWAGA: tylko poważni ludzie i którzy są gotowi, aby ich życie miało sens
  Zamów teraz pustą kartę Atm i zdobądź miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, które można wykorzystać do hakowania bankomatów
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub machnięcia, na
  sklepy i punkty sprzedaży. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, karta ma dzienny limit wypłat w wysokości od 5 500 do 10 000 USD na bankomat
  i do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz dla :: a także jeśli potrzebujesz innego cyber-hacka
  usługi, jesteśmy tu dla Ciebie w każdej chwili każdego dnia.
  email emirateblankatmcard@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 65. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 66. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 67. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 68. Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo straciłem dom i firmę z powodu złych kredytów i niespłaconych długów. Stałem się tak zdesperowany. Nie mogłem uzyskać pożyczki od Banks z powodu mojego złego kredytu, zacząłem szukać pożyczek od instytucji finansowej, ale zostałem oszukany przez dwóch (2) różnych pożyczkodawców moich ostatnich pieniędzy (6000 €). Pewnego dnia moja żona widziała tak wiele zeznań na temat tej wspaniałej firmy JOAN NORMA LOAN COMPANY LTD (joannormaloancompany@gmail.com) online. Opowiedziała mi o firmie, ale nigdy nie byłem zainteresowany z powodu moich wcześniejszych doświadczeń, ale nie wiedziałem, że moja żona złożyła wniosek o pożyczkę w wysokości 75 000 EUR od Spółki. W ciągu 48 godzin otrzymałem od banku wiadomość, że firma zaksięgowała na moim koncie kwotę pożyczki. Teraz moja firma jest ponownie produkowana, a moje długi zostały spłacone. Możesz również skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty e-mail: joannormaloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 69. Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo straciłem dom i firmę z powodu złych kredytów i niespłaconych długów. Stałem się tak zdesperowany. Nie mogłem uzyskać pożyczki od Banks z powodu mojego złego kredytu, zacząłem szukać pożyczek od instytucji finansowej, ale zostałem oszukany przez dwóch (2) różnych pożyczkodawców moich ostatnich pieniędzy (6000 €). Pewnego dnia moja żona widziała tak wiele zeznań na temat tej wspaniałej firmy JOAN NORMA LOAN COMPANY LTD (joannormaloancompany@gmail.com) online. Opowiedziała mi o firmie, ale nigdy nie byłem zainteresowany z powodu moich wcześniejszych doświadczeń, ale nie wiedziałem, że moja żona złożyła wniosek o pożyczkę w wysokości 75 000 EUR od Spółki. W ciągu 48 godzin otrzymałem od banku wiadomość, że firma zaksięgowała na moim koncie kwotę pożyczki. Teraz moja firma jest ponownie produkowana, a moje długi zostały spłacone. Możesz również skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty e-mail: joannormaloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 70. Drogi Kliencie,
  Oferujemy różne kredyty, w tym Boże Narodzenie POŻYCZKI, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty konsolidacyjne, pożyczki rolnicze, kredyty na działalność gospodarczą
  oraz pożyczki dla przedsiębiorstw o stopie procentowej 3% rocznie i jest ona ustalana na cały okres trwania pożyczki na 3% stopę procentową

  Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem od nas pożyczki, prosimy o kontakt pod poniższym adresem e-mail:

  UWAGA: Wszystkie odpowiedzi powinny być przekazywane do:
  ICBCLOAN@YAHOO.COM

  pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 71. Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak! Skontaktuj się z Ocean Finance and Mortgages Limited ® dla małych i dużych pożyczek. Udzielamy pożyczki w wysokości 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail pod adresem: oceanfinance459@gmail.com. Podajemy również pożyczki od (5000 funtów) od tysiąca funtów do (100 000 000 funtów) milionów funtów dla osób i firm, kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość lub możesz skontaktować się z nami poprzez facebook facebook.com/Armaninice03.

  OdpowiedzUsuń


 72. Czy potrzebujesz pożyczki z jakiegokolwiek powodu, jeśli tak, napisz do nas dzisiaj na markrichardloanservice@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 73. Jestem Lebrun Alexis po imieniu. Mieszkam w Warszawie (Polska), chcę korzystać z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczek, aby byli bardzo ostrożni, ponieważ wszędzie są oszustów. Kilka miesięcy temu byłem obciążony finansowo, a z powodu mojej desperacji zostałem oszukany przez kilku internetowych pożyczkodawców. Prawie straciłem nadzieję, dopóki mój przyjaciel nie skierował mnie do bardzo wiarygodnej firmy pożyczkowej o nazwie Turkiye Finans Bank, która pożyczyła mi niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 250 000 euro w ciągu 2 godzin bez żadnego stresu. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nim teraz przez: (tuerkiyefinansbank@linuxmail.org) lub (tuerkiyefinansbank@gmail.com) Używam tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczek z powodu piekła, które przeszedłem w ręce tych nieuczciwych pożyczkodawców. I nie chcę, aby nawet mój wróg przeszedł przez to piekło, które przeszedłem w rękach tych oszukańczych internetowych pożyczkodawców. Będę też chciał, abyś pomógł mi przekazać te informacje innym, którzy również potrzebują pożyczki, również otrzymaliście pożyczkę od Turkiye Finans Bank, modlę się, aby Bóg pobłogosławił je dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 74. Czy masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki na Boże Narodzenie lub pożyczkę biznesową? skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc e-mail: elenanino0007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 75. DOBRA NOWOŚĆ DOBRE NOWOŚCI

  Jestem moją panią Mirabe Daniels jest wiarygodnym i wiarygodnym pożyczkodawcą.
  Dzięki jasnym i łatwym warunkom z 2% stopą procentową. od
  Tylko 1000 USD - 1000 USD, Euro i Funt. Udzielam pożyczki przedsiębiorcom
  Osobisty kredyt,
  Pożyczki studenckie,
  Kredyt transportowy
  Pożyczki biznesowe.

  skontaktuj się ze mną bezpośrednio, aby uzyskać więcej informacji.
  Email: mirabeldanielloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 76. cześć

  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy
  mieć problem finansowy i potrzebować rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i
  zabezpieczenia są czymś, o co klienci zawsze martwią się, gdy szukają
  pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale, wprowadziliśmy tę różnicę w
  przemysł pożyczkowy. Możemy zorganizować pożyczkę w przedziale od 1000 $ do
  5.000.000,00 $ tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową reakcję na to
  E-mail 1: (info.mfcompany@gmail.com)
  E-mail 2: (info.mfcompany@yahoo.com)

  Nasze usługi obejmują:

  1) Konsolidacja długów
  2) Drugi kredyt hipoteczny
  3) Pożyczki dla przedsiębiorstw
  4) Pożyczki osobiste
  5) Pożyczki międzynarodowe
  6) Pożyczki wszelkiego rodzaju
  7) Pożyczka rodzinna E.T.C

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym pożyczkodawcą na całym świecie

  NASZA MISJA
  Aby zapewnić innowacyjną i przystępną pożyczkę oraz dobre usługi, które maksymalizują
  wartości dla interesariuszy.

  Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko co musisz zrobić
  Daje nam dokładnie to, czego chcesz, a na pewno spełnimy Twoje marzenie
  spełnić się. FIRMA FINLANDIA FIRMY MIDLAND mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe firmy finansowe
  instytucje, bo mamy nieograniczony kapitał. W celu uzyskania dalszych szczegółów
  pozyskując pożyczkę skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.

  Informacje kontaktowe firmy
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@gmail.com)
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 77. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu nowej pustej karty, do której zostałem wysłany
  codziennie wypłacaj maksymalnie 5000 $ za pośrednictwem (melisapetersonhackers@gmail.com).
  Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, ponieważ w zeszłym tygodniu dostałem mój i użyłem go, aby zdobyć 150 000 $. Madam, którą daje Melisa
  wydać kartę publicznie, ale jest to nielegalne, ale jest
  jest czymś miłym i ona RÓWNIEŻ DAJE KREDYT W STOPNIU 3%. zdobądź swoją z madam Melisa już dziś! Po prostu wyślij e-mail
  na (melisapetersonhackers@gmail.com)
  lub watsapp +16315383658

  OdpowiedzUsuń
 78. pożyczka! pożyczka!! pożyczka!!!
  Szukasz renomowanej i akredytowanej prywatnej firmy pożyczkowej, która udziela pożyczek na okazję do życia. Zapewniamy wszelkiego rodzaju pożyczki w bardzo szybki i łatwy sposób, pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, pożyczki studenckie, kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki inwestycyjne, konsolidację zadłużenia i inne. Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub hipoteki? Nie szukajcie już więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie wasze kłopoty finansowe należały do przeszłości. Pożyczamy fundusze osobom i firmom potrzebującym pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie jest wymagana kontrola kredytowa, gwarantowana w 100%. Chcę korzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy rzetelnej i korzystnej pomocy, a chętnie udzielimy ci pożyczki. Ik heb een dringende lening nodig om mijn rekeningen 2018 te betalen
  Napisz do nas dzisiaj na: (bergnerkelvin65@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 79. Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla klientów, którzy mają problem finansowy i potrzebują rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i zabezpieczenia są
  coś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego pożyczkodawcy. Ale wprowadziliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy
  zorganizuj pożyczkę z przedziału od 5000,00 USD do 500 000 000 USD, tak niskie, jak 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail:
  billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Nasze usługi obejmują:

  Konsolidacja długów

  Drugi kredyt hipoteczny

  Pożyczki biznesowe

  Pożyczki osobiste

  Pożyczki międzynarodowe

  Pożyczka dla każdego rodzaju

  Pożyczka rodzinna
  finansujemy małą firmę kredytową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat udzielania pożyczki

  skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast na tego e-maila: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

  Pan Bill Johnson

  OdpowiedzUsuń
 80. Jestem panem Maltinem, pożyczkami na pranie, pożyczkodawcą, jesteśmy firmą kredytową, zarejestrowaną i gwarantowaną, a my udzielamy pożyczek osobom, firmom, instytucjom rządowym, kościołom, organizacjom gospodarczym i ludziom wszelkiego rodzaju. Czy potrzebujesz pożyczki w dowolnym celu? Masz problem finansowy? Czy potrzebujesz rozwiązania finansowego? Pożyczki na pranie Maltin Usługa jest rozwiązaniem wszystkich problemów finansowych, nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać pożyczkę, której pragniemy, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, która będzie odpowiadała budżetowi tylko przy stopie procentowej wynoszącej 3%. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez e-mail: maltinwashloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 81. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Hobelman Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy pożyczki po przystępnej stopie procentowej w wysokości 2%. Skontaktuj się z nami już dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na hobelmanfinance@gmail.com, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

  OdpowiedzUsuń
 82. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Hobelman Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy pożyczki po przystępnej stopie procentowej w wysokości 2%. Skontaktuj się z nami już dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na hobelmanfinance@gmail.com, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

  OdpowiedzUsuń
 83. Dzień dobry, Nazywam się Jeremy Carlos Jestem obywatelem United State of America chcę poświadczyć dobrego Pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców Internetu, wszyscy obiecują mi udzielić pożyczki po tym, jak zapłaciłem dużo za opłaty, które nic nie dają i nie przyniosły żadnego pozytywnego wyniku. Straciłem moje ciężko zarobić pieniądze i było to w sumie 8 000 USD. Pewnego dnia przeglądałem internet, wyglądając na sfrustrowanego, gdy natknąłem się na zeznania kobiety, która również została oszukana i ostatecznie została powiązana z legalną firmą pożyczkową o nazwie Global provission (globalprovissioncompany@gmail.com), gdzie w końcu dostał swoją pożyczkę, więc Postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziałem im moją historię o tym, jak mnie oszukano przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, aby sprawić, że odczuwam więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztę i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać. ponieważ dostanę pożyczkę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru, kontaktując się z nimi.i wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i kontynuowałem wszystko, o co mnie prosiłem, a otrzymałem pożyczkę w wysokości 100 000 USD (Globalne zastrzeżenie} zarządzane przez pana Jamesa Smitha i jestem dziś szczęśliwy z moją rodziną, ponieważ pan James Smith udzielił mi pożyczki, więc złożyłem ślub, że będę nadal zeznawał w Internecie, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę. Czy potrzebujesz Pożyczka jest pilnie potrzebna? uprzejmie i szybko skontaktuj się z Globalnymi funduszami tymczasowymi, aby otrzymać pożyczkę przez e-mail: (globalprovissioncompany@gmail.com) Wierzę, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy

  OdpowiedzUsuń
 84. Pusta karta Atm

  CZY WIESZ, ŻE MOŻESZ ZATRZAĆ MASZYNĘ ATM Z PROGRAMOWANĄ PUSTĄ KARTĘ ATM ??

  ta karta to karta bankomatowa, za pomocą której można włamać się do dowolnego bankomatu. Wypłać tyle gotówki, ile chcesz! Dajemy te karty klientom na całym świecie. ta karta jest kartą spotykaną zarówno dla bogatych, jak i biednych, po prostu zastosuj i zobacz, co w tobie najlepsze, w porządku, Tworzymy również karty kredytowe!

  3 500 USD - 200 USD
  5 500 USD ----- 300 USD
  10 000 USD ----- 650 USD
  20 000 USD - 1200 USD
  35 000 USD - 1900 USD
  50 000 USD ----- 2 700 USD
  100 000 USD ----- 5 200 USD

  Obejmuje to bezpłatną wysyłkę i opłaty! zamów teraz: przez e-mail: (americanewbllankatm@gmail.com)

  UWAGA: Nie myśl, że nie możesz tego zrobić, wiele osób na całym świecie również z tego korzysta, programujemy także karty, które wycofują EURO


  OR WHATSAPP US AT :: +1 (409) 547-4163

  OdpowiedzUsuń
 85. Cześć,

  Czy potrzebujesz uzasadnionej stopy procentowej pożyczki w wysokości 3% ?, Pomoc dla Spółdzielni Dante Paola oferuje pożyczki dla osób i organizacji Pożyczka, Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, a maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, oferujemy pożyczki, które są dostępne.

  * Pożyczki osobiste (bezpieczne i niezabezpieczone)
  * Pożyczki biznesowe (bezpieczne i niezabezpieczone)
  * Pożyczka mieszana
  * Kredyt konsolidacyjny i wiele innych:

  Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail, aby umożliwić realizację transakcji, można to zrobić przez e-mail: dantecooperativehelp@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 86. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy finansowe? Skontaktuj się z nami: paulloanfundshelp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 87. (VICK MARA LOAN COMPANY)

         (vickmara3@gmail.com)

  Witajcie, pani Vick mara, pożyczkodawcy, która jest wiarygodną i wiarygodną pożyczką
  w warunkach jasne i zrozumiałe przy 2% stopie procentowej. od
  12 000 do 8 000 000 USD, tylko euro i funty. Udzielam pożyczek biznesowych,
  Pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli ty
  potrzebować loana2
     musisz skontaktować się ze mną bezpośrednio
  W: (vickmara3@gmail.com)
  Niech cię Bóg błogosławi.
  Z poważaniem,
  Pani: vick mara
  Email: (vickmara3@gmail.com)

  Uwaga: całą odpowiedź należy przesłać na adres: (vickmara3@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 88. Szukasz wolności finansowej? czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamujesz się finansowo, potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Czy odrzucisz środki finansowe z banku na zawsze? Chcesz poprawić swoje finanse? Potrzebujesz pożyczki, której opłacają rachunki? Nie szukaj już więcej, zapraszamy do możliwości wszystkich rodzajów pożyczek, które można uzyskać w bardzo przystępnych cenach 3% zapotrzebowania na więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz do nas przez e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 89. Szukasz wolności finansowej? czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamujesz się finansowo, potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Czy odrzucisz środki finansowe z banku na zawsze? Chcesz poprawić swoje finanse? Potrzebujesz pożyczki, której opłacają rachunki? Nie szukaj już więcej, zapraszamy do możliwości wszystkich rodzajów pożyczek, które można uzyskać w bardzo przystępnych cenach 3% zapotrzebowania na więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz do nas przez e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 90. Witaj !

  Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

  Złóż wniosek teraz i szybko zdobądź pieniądze!

  * Pozycja między 5000 a 50 milionów
  * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.

  Odpowiedz Back To Us With The Following: Email: (thompson.loanservice@gmail.com)

  Wszystkie te i więcej, skontaktuj się z nami.

  Pełna nazwa: ..........
  Numer telefonu:.......
  Miesięczny przychód: .............
  Kraj ...............................
  Cel pożyczki ...........
  Wymagana kwota .................
  Status pożyczki ............
  Trwanie: ...........................

  Skontaktuj się z nami przez e-mail: thompson.loanservice@gmail.com
  Zarządzanie.
  Skontaktuj się z Credit Speedy teraz !!!

  OdpowiedzUsuń
 91. Szukasz wolności finansowej? czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamujesz się finansowo, potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Czy odmawiasz finansowania ze swojego banku, skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać szybkie i przystępne pożyczki dostosowane do wszystkich budżetów i wymagań: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 92. Wyposażasz warsztat i potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz pożyczki na zakup nowego domu, lub dla inwestycji, czy potrzebujesz szybką pomoc finansową o niskim oprocentowaniu w wysokości 2%? Aby spłacić niezapłacone rachunki? Mieć ty zostały odrzucone przez banki tak wiele? Czy potrzebujesz do finansowania, aby rozwinąć w Twojej firmie? finansów osobistych powodów osobistych? Zobowiązujemy się, aby rozwiązać wszystkie problemy finansowe. Prosimy o kontakt z nami teraz. E-mail: robertjacksonfinacialservice@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 93. zy potrzebujesz pożyczki?

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz funduszy na sfinansowanie swojego projektu? E-mail: ( Creditplusfinance11@gmail.com ) Oferujemy Gwarantowane usługi pożyczkowe w dowolnej kwocie i dowolnej części świata dla (osób fizycznych, firm, pośredników w handlu nieruchomościami i instytucji zbiorowych) po naszej atrakcyjnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, wyślij odpowiedzi na następujący adres e-mail: { Creditplusfinance11@gmail.com }

  Oto niektóre z obszarów, w których możemy pomóc

  * Finansowe
  * Pożyczki biznesowe
  * Pożyczka osobista
  * Pożyczka inwestycyjna
  * Pożyczka samochodowa
  * Kredyty budowlane
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Linia kredytowa
  * Lend Lease
  * Drugi kredyt hipoteczny
  * Odkupienie kredytu
  * Kredyty samochodowe
  * Hipoteka
  * Kredyty refinansowe
  * Pożyczki studenckie


  Email: Creditplusfinance11@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 94. To jest Oceanic-finance, które oferujemy pożyczek osobom prywatnym i firmom na całym świecie, jesteśmy zarejestrowaną i licencjonowaną firmą pożyczkową, Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków? potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności? potrzebujesz pożyczki na zakup mieszkania? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki w jakiejkolwiek formie, wystarczy e-mail: Oceanicfinance113@gmail.com lub whats-app: +1(267)725-7570

  OdpowiedzUsuń
 95. Jak przywrócono mój punkt kredytowy Nazywam się DONALD ANTHONY z Florydy. Pragnę wyrazić moją serdeczną wdzięczność JOHN LOAN FIRM za pomoc w przywróceniu wyniku kredytowego i śmierci, udzielając mi kredytu hipotecznego w wysokości 50 000 USD po odrzuceniu przez mój bank i inne agencje finansowe, które odwiedziłem. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy finansowej, polecam wszystkim, aby nie wpadli w niepowołane ręce, szukając odpowiedniego kredytu hipotecznego, aby skontaktować się z tą firmą za pośrednictwem poczty elektronicznej: johnloanfirm2@gmail.com Niech was Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 96. Czesc wszystkim.

  CZY POTRZEBUJESZ POZYCZKI ? ZLÓZ TERAZ JESLI JESTES ZAINTERESOWANY!

  Oferujemy najlepsza pozyczke, oferujemy pozyczke konsolidacyjna do 5 milionów * Pozyczka do dzialalnosci gospodarczej do 10 milionów * Pozyczka osobista do 4 000 000 * Kredyt mieszkaniowy do 5 000 000 * Pozyczka finansowa firmy Car Company Do 7 000 000 * Pozyczki komercyjne do 5 000 000 * Pozyczki inwestycyjne do 7 000 000 i wiecej * ETC
  Udzielamy pozyczek osobom prywatnym i instytucjom wspólpracujacym w wysokosci 3%, jesli jestes zainteresowany pozyczka, wyslij nam e-mail.

  uprzejmie Skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: worldbestfinance1998@gmail.com

  Oczekujemy, ze Twój znak zachety odpowiada, jestesmy do Twojej dyspozycji.

  Dzieki i niech Bóg blogoslawi.

  Pan Anderson Scott.

  OdpowiedzUsuń
 97. Jesteśmy pod jasnymi i zrozumiałymi warunkami osób, firm i firm o oprocentowaniu 3% na udzielenie kredytu. E-mail do USA dzisiaj: (Affinbank11@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 98. Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, spłacasz rachunki, dajemy pożyczkę w wysokości od 3 000 do 500 000 000, oferujemy lub rodzaje pożyczki tutaj z 2%. Czekam na twoją aktualizację dotyczącą tej sprawy. Dziękujemy za poświęcony czas i zrozumienie! Więc wróć do nas, jeśli jesteś zainteresowany. Skontaktuj się z nami pod naszym adresem e-mail: Fredjosephloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 99. Witamy w Armstrong Holdings Plc, renomowanym, legalnym i akredytowanym pożyczkodawcy, czy jesteś mężczyzną czy kobietą biznesu? Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie projektu swoich marzeń? Oferujemy wszystkie typy pożyczek dowolnej kwoty i dowolnej części świata dla osób fizycznych / firm o niskim oprocentowaniu 2% bez sprawdzenia wiarygodności, do wniosku i więcej informacji Złóż wniosek przez e-mail: armstrongholdingsplc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 100. Witam wszystkich, nazywam się CLARA TORRES. Jestem z USA chicago, chcę tylko skorzystać z okazji i podziękować panu Scottowi Davidowi i jego zarządowi, który udzielił mi pożyczki w wysokości 150 000, 00 dolarów. Wcześniej nie wiedziałem, że wciąż istnieje prawdziwy pożyczający pożyczkę, ponieważ zostałem dwukrotnie oszukany. internet możesz wysłać je e-mailem na scottloancompany3@gmail.com, jeśli masz zainteresowanie pożyczką w Internecie, możesz również wysłać mi e-mail na adres torresclara251@gmail.com w celu potwierdzenia lub otrzymania jakiegokolwiek podziękowania i niech Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 101. Cześć...

  Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Złóż wniosek już dziś, a otrzymasz od nas pożyczkę.

  Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

  * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
  * Pożycz od 5000 USD do 50 000 000 USD
  * Wybierz od 1 do 35 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.
  * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

  Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

  Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com

  Nadawanie światu znaczenia.

  Pozdrowienia.

  Oferta najlepszej firmy na świecie

  OdpowiedzUsuń
 102. Jestem bardzo wdzięczny korporacji finansującej Pierwszą Wolność za pomoc w uzyskaniu pożyczki w wysokości 250 000,00 USD za pośrednictwem doradcy kredytowego Raymonda Dylana, jestem ci wdzięczny za wszystko. moje życie się zmieniło, moje finanse uregulowane, mam teraz firmę, której używam w opiece nad moją rodziną. Jestem ci bardzo wdzięczny, Raymond i niech Cię Bóg błogosławi. Możesz skontaktować się z nimi w celu uzyskania pomocy finansowej za pośrednictwem poczty e-mail: (globalprovissioncompany@gmail.com), aby uzyskać pomoc finansową, jeśli są zainteresowani

  OdpowiedzUsuń
 103. BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

  Witaj jesteś studentem

  Biznesowy mężczyzna / kobieta

  Pracownik rządowy / sektor prywatny

  Profesor / nauczyciel

  Chłopiec / dziewczynka

  Absolwent / analfabeta

  Zatrudniony / Bezrobotny

  Możesz stać się bogaty i szczęśliwy, jeśli możesz ubiegać się o Pustą kartę bankomatową, za pomocą tej karty możesz zrobić 5000 funtów, dolarów lub euro dziennie, obecnie jestem w Londynie i używam tej karty codziennie, aby zarobić 5000 funtów, dolarów lub euro w zależności od waluty. Korzystam również z tej karty w Supermarkecie, a także dokonuję zakupów online.

  Jeśli chcesz dostać tę kartę, skontaktuj się z bardzo znanym hackerem Mr Divine (divinecardhacker@gmail.com), a otrzymasz swoją własną kartę dostarczoną do drzwi wejściowych, a agent pokaże ci dokładnie, jak obsługiwać kartę.

  Jedną rzeczą, którą też lubię w tej karcie, jest to, że jest ona całkowicie zabezpieczona przez hakera i nie będziesz miał żadnych problemów, kiedy będziesz korzystać z tej karty, a bankomat nie będzie mógł odczytać twojej transakcji ani zrobić zdjęć, gdy zbierzesz pieniądze za pomocą tej karty. karta.

  BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

  To takie słodkie, mieć tę kartę i nazywam to Life Saver.


  skontaktuj się z Nim za twoją kartę: divinecardhacker@gmail.com


  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 104. cześć

  Zapraszamy do tej firmy w tej firmie Dajemy pożyczki osobiste i firmowe na oprocentowanie 3% Pożyczka od 2 000,00 USD do 50 000 000 USD Jeśli potrzebujesz pożyczki dla swojej firmy, skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby przetworzyć wniosek ok.

  Skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: (danielsilva59491@gmail.com), aby uzyskać więcej informacji.

  Dzięki.
  Pan Daniel Silva ..

  OdpowiedzUsuń
 105. Dzień dobry, to moja skromna przyjemność w doprowadzeniu do progu, najlepsza pożyczka. finansowanie opcji inwestycyjnych. W BELLUNO we Włoszech rozumiemy wyzwania związane z uzyskaniem zgody na pożyczkę z mniejszą niż gwiezdna oceną kredytową i historią. Dlatego od wielu lat specjalizujemy się w obsłudze i przetwarzaniu zatwierdzeń pożyczek dla osób, które nie mają takich ocen kredytowych. Oferujemy kredyty dla firm, kredyty mieszkaniowe i wiele innych, a także pokryjemy wszystkie Twoje potrzeby pożyczkowe dzięki ekscytującym stopom procentowym i bezproblemowym planom spłat. Pracujemy nad rozszerzeniem naszej międzynarodowej. portfel globalnie i finansowanie projektów w formie finansowania dłużnego z 1 miliona dolarów i więcej. Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niskim zwrotem z odsetek za zaledwie 3% rocznie przez okres 1-15 lat. Możemy również zatwierdzać pożyczki osobiste i firmowe w wysokości od 100 000,00 USD do 1 000 000 USD w zależności od charakteru działalności. Obecnie zapewniamy fundusze na: * Franczyzę startową * Pozyskanie biznesu * Rozszerzenie działalności * Zakup nieruchomości komercyjnych * Realizacja kontraktów * * Konsolidacja pożyczek Naszym celem jest być w stanie pomóc każdemu tak bardzo, jak to możliwe, niezależnie od tego, co zawiera raport kredytowy powiedzieć. Nie ustanowiliśmy naszej firmy, aby dyskryminować. Chętnie otrzymamy Twoje Podsumowanie / Plan Projektu, a także zaakceptujemy BELLUNO. Jest naszą stanowczą determinacją, aby uważnie uczestniczyć w dowolnym opłacalnym projekcie, mając na względzie finansowanie i oferowanie takich pożyczek. Wyślij nam swoje streszczenie projektu pocztą e-mail na adres: alenxanderwalkerloanfirm@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 106. Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki? Jesteśmy najszybszą firmą pożyczkową na świecie. Oto Twoja szansa na uzyskanie pożyczki od naszej firmy przy oprocentowaniu 2%. Nasze pożyczki są zabezpieczone i gwarantowane. Szybkie pożyczki w ciągu kilku minut. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz obecnie oferty kredytowej. Proszę, wróć do nas, jeśli chcesz skorzystać z naszego adresu e-mail, aby otrzymać pożyczkę: helendanielsloanfirm@gmail.com Zalecamy skontaktowanie się z prawdziwym bohaterem, zaufaną i skuteczną spółką kredytową dla twojej pożyczki. Z zadowoleniem przyjmuję zarówno osoby prywatne, jak i rząd, za naszą ogromną skuteczność. Aby otrzymać pożyczkę, wróć, jeśli chcesz skorzystać z naszego adresu e-mail: helendanielsloanfirm@gmail.com
  Pozdrowienia,
  Pani Helen Daniel

  OdpowiedzUsuń
 107. Specjalizujemy się w usługach finansowych, oferując kredyty lokalne / międzynarodowe, zapewniając zabezpieczone i niezabezpieczone opcje pożyczek osobom fizycznym i instytucjom współpracującym przy bardzo konkurencyjnych stawkach kredytowych i elastycznych warunkach w celu spełnienia wszelkich warunków finansowych. Nie ma znaczenia, czy masz słaby wynik kredytowy, wciąż możemy zapewnić Ci szybką gotówkę na niespodziewane Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać szybkie i przystępne pożyczki, które odpowiadają wszystkim budżetom i wymaganiom: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 108. Cześć...

  Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę.

  Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

  * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
  * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD
  * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.
  * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

  Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

  Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com
  Call / Sms: +1518 621 2700

  Nadawanie światu znaczenia.

  Pozdrowienia.

  Oferta najlepszej firmy na świecie

  OdpowiedzUsuń
 109. Witaj!
    Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem zarejestrowanym i wiarygodnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym trudności finansowe, osobom starającym się spłacać rachunki za naukę, tym, którzy próbują kupić samochód lub założyć własną firmę, kontrahentów i agencje rządowe. Aby uzyskać więcej informacji lub formularz wniosku o pożyczkę, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem (gerred.breinloanlenderr@gmail.com)

  Wszystkie te i więcej, skontaktuj się z nami.

  Pełna nazwa: ..........
  Numer telefonu:.......
  Miesięczny przychód: .............
  Kraj ...............................
  Cel pożyczki ...........
  Wymagana kwota .................
  Status pożyczki ............
  Trwanie: ...........................

  Skontaktuj się z nami przez e-mail: gerred.breinloanlenderr@gmail.com
  Zarządzanie.
  Skontaktuj się z Credit Speedy teraz !!!

  OdpowiedzUsuń